Viimati lisatud

Parvlaeva Estonia vraki eeluuringute 3D skanneri raport

|15.09.2021

8.-16. juulini 2021 viisid Eesti Ohutusjuurdluse Keskus, Rootsi Õnnetusjuhtumite Uurimise Amet ja Soome Ohutusjuurdluse Amet läbi parvlaeva Estonia vraki ja ümbritseva merepõhja esialgse hindamise.

Esialgse hindamise käigus toimus 11.-16. juulil laevavraki uuring 3D skanneriga Kongsberg-Mesotech MS1000, mis teostati koostöös USAst pärit 3D skanneri eksperdi Brian Abbotiga. 

Ingliskeelset uuringuraportiga saab tutvuda SIIN.

Ohutusjuurdluse Keskus algatas parvlaeva Tõll õnnetuse ohutusjuurdluse

|29.07.2021

Ohutusjuurdluse Keskus algatas Kuivastu sadamas parvlaevaga Tõll 21. juulil 2021 juhtunud õnnetuse ohutusjuurdluse. Ohutusjuurdluse Keskus korraldab väga raskete laevaõnnetuse ohutusjuurdlusi, kuid muu laevaõnnetuse ja ohtliku juhtumi korral viib Ohutusjuurdluse Keskus läbi hindamise ja otsustab, kas algatada ohutusjuurdlus või mitte, võttes arvesse laevaõnnetuse või ohtliku juhtumi raskusastet, sellega seotud laeva ja lasti tüüpi ning seda, kas ohutusjuurdluse tulemused aitaksid vältida õnnetusi ja ohtlikke juhtumeid tulevikus.

 

Rene Arikas: Parvlaeva Estonia esialgne hindamine kinnitas uuringute vajadust

|21.07.2021

Eesti Ohutusjuurdluse Keskus, Rootsi Õnnetusjuhtumite Uurimise Amet ja Soome Ohutusjuurdluse Amet viisid eestlaste juhtimisel 8.-16. juulini läbi parvlaeva Estonia vraki ja ümbritseva merepõhja esialgse hindamise. 

 

Parvlaeva Estonia vraki eeluuringutel kombineeritakse 10 erinevat liiki keerukaid uuringuid

|14.07.2021

Vaata Rene Arikase videokokkuvõtet neljandast ja viiendast uuringupäevast parvlaeva Estonia õnnetuspaigas:

https://pilv.mkm.ee/s/CuR2E4IQN7jZKs4

 

(Video: Madis Veltman, Postimees)