Ohutusjuurdluse Keskuse juhataja Rene Arikas: deformatsioonid laevakerel vajavad täpsemaid uuringuid

Prindi
Sisu: 

Vaata Rene Arikase videokokkuvõtet 12. juuli uuringupäevast parvlaeva Estonia õnnetuspaigas:

https://pilv.mkm.ee/s/uS0b2Y1L9f8MCnx

(Video: Madis Veltman, Postimees)

 

Rene Arikas: Täna alustasime parvlaeva Estonia vraki juures põhjalikku uuringut 3D skanneriga, mille eesmärk on saada täpsem ülevaade vraki enda seisundist ja vrakki ümbritseva merepõhja seisundist. Oleme avastanud, et väljaspool vrakki on erinevaid objekte, mis vajavad kindlasti täpsemaid uuringuid. Näha on, et vrakil on erinevates kohtades erineva suurusega deformatsioonid. Et saada ülevaade, mis on deformatsioonide täpsed mõõtmed ja mis võivad olla deformatsioonide tekkepõhjused, on vaja neid kohti kindlasti täiendavalt uurida erinevate nurkade alt nii 3D skanneriga kui ka kinnitada üle allveeroboti uuringuga.

 

Praegu saab öelda, et kindlasti on tegemist deformatsioonidega, mida on näha erinevates kohtades laeva peal. On näha ka erinevaid tükke ja detaile laiali laeva enda peal kui ka laeva ümbruses.

 

Tänane plaan on, et teeme 3D skanneriga ringi ümber laeva ära, et saada täpsem ülevaade laevakere ja ümbritseva ala kohta. Homme alustame detailsemate uuringutega objekt objekti kaupa, vaatame lähemalt deformatsioone. Kindlasti need kohad, mis pakuvad praegu huvi, tuleb täiendavalt uurida allveerobotiga.

Täna hommikul saime kinnituse, et nähtavus vee all on praegu piisav, et viia läbi uuringud allveerobotiga.

 

Lisainformatsioon:
Eesti (OJK): Juhataja Rene Arikas, +372 5300 6001, rene.arikas@ojk.ee

Katrin Vende
Ohutusjuurdluse Keskus
Kommunikatsioonispetsialist
katrin.vende@ojk.ee; tel 58 500 578

Õnnetusjuhtumi kuupäev: 
12.07.2021